Salvati inima unui copil

In 21.02.2014, la JW Marriott Bucharest Grand Hotel, a avut loc balul cluburilor Rotary din Bucuresti, editia 2013-2014. Balul a fost un eveniment dedicat aceluiasi proiect de suflet al Districtului 2241 - Salvati inima unui copil - inceput in urma cu 4 ani.

Rotary Club Galati Donaris a fost prezent la acest eveniment alaturi de celelalte cluburi Rotary sprijinind strangerea de fonduri pentru copiii cu afectiuni severe ale aparatului cardio-vascular.

Infratire RC Piatra Neamt cu Rotary Club Attica West Atena, la Galati

La Galați, în 26.10.2013, a avut loc ceremonia de înfrățire dintre Rotary Club Piatra Neamț 2005 - Districtul 2241 Romania - Republica Moldova și Rotary Club Attica West Atena - Districtul 2470 - Grecia.

Un eveniment deosebit în viața celor două cluburi, desfășurat într-un context cu totul special: în perioada 24.10 - 26.10.2013, tot la Galați, s-a desfășurat cea de a XIII-a ediție a Festivalului Elenismului din România.

RC Reghin ajuta sinistratii din Cudalbi

Clubul Rotary din Reghin a dovedit încă o data că este trup şi suflet alături de cei aflați în suferință. La începutul lunii octombrie 2013 membrii organizației reghinene au trimis în comuna Cudalbi din județul Galați un camion cu 8 tone de ajutoare umanitare constând în obiecte casnice. Reghinenii au intrat în legătură cu autoritățile locale prin intermediul Clubului Rotary Donaris Galați.